DIY šatna přímo v pokoji

DIY šatna přímo v pokoji

Asi každá žena snívala o tom, že se po vzoru seriálových postav bude moct čas od času uchýlit do své nádherné šatny plné oblečení, bot a kabelek. Bohužel, častým problémem bývá místo. Bydlíte-li v menším bytě nebo jednoduše nemáte volný pokoj, z něhož byste šatnu mohli udělat, nezoufejte. Poradíme, jak si takovou šatnu vytvořit.
Stačí, abyste v pokoji našli prostor v rohu zhruba 2 x 2 metry. Jde o výsledný prostor šatny, můžete ho tedy podle potřeby upravit. Doporučujeme však prostor příliš nezmenšovat, v šatně by se později špatně převlékalo, jelikož by tu nebylo k hnutí.
zrcadla na dveřích
Toto místo v pokoji poté obestavíte skříněmi vysokými až po strop. Pokud takové doma nemáte, můžete si pomoct levnými knihovnami, které v obchodních řetězcích s nábytkem seženete do tisícikoruny. Tímto nábytkem pak obestavíte uvedený prostor.
Můžete se rozhodnout, zda police otočíte směrem do šatny a vytvoříte si tak ukládací prostor, nebo je otočíte ven a šatnu zamaskujete jako knihovnu. Pokud jste manuálně zruční, můžete police využít jen na jednu stěnu šatny a na další použít velkou desku.
POZOR! Vše je potřeba pořádně připevnit jak ke zdi, tak ke stropu. Zvláště v případě knihoven, které jsou určeny k zajištění o zeď, protože ty mohou být velice vratké.
bouique pro pány
Pokud již máte stěny šatny vztyčené, je čas začít s jejím zabydlováním. Rozhodně se vám budou hodit:
–          Stojany a tyče na oblečení – máte-li v šatně dostatek místa, můžete si sem umístit klasický stojan na oblečení, jak ho známe z obchodů. Tyč na ramínka si však můžete připevnit i ke zdi.
–          Věšáky – na bundy, kabáty a další podobné kousky oblečení se vám budou hodit.
–          Šuplíky a skříňky – i když je smyslem šatny mít spíše oblečení volně přístupné, na některé kousky se vám uzavřené prostory budou hodit.
–          Poličky – na šperky, kabelky a boty.
–          Světlo – můžete použít například LED pásky.