Bezpečnostní prvky vašeho podniku

Bezpečnostní prvky vašeho podniku

Vlastníte podnik, ať už v pronajatých místnostech nebo ve svých vlastních. Asi si dokážete představit, co by se stalo, kdyby náhle z vašeho obchůdku zmizely výrobky. Dá se to samozřejmě řešit pojištěním, pokud nějaké máte. Ale všichni víme, jak je to s pojišťovnami. Vždy se najde nějaká chyba ve vašich bezpečnostních prostředcích a problém je na světě. Pojišťovna v takových případech pojistky nevydává. Nejedná se pouze o vlastníky obchůdku s hmotným zbožím, ale i o vlastníky služeb.
lupiš u dveří
Například, když jste kadeřnice. Všechny ty přípravky a přístroje na vlasy také něco stojí a lupiči si jich s oblibou všímají ještě více než právě obchůdků. Jak se snažit si náš obchod ochránit před podobnými neštěstími?
Bezpečnostní kamery
kamery nejsou nejlevnější záležitost co se ochrany týče. Hodí se zejména podnikatelům s větším obchodem, kde není vidět za každý roh. Nejlepší je mít kamery rozmístěné tak, aby šlo vidět ze všech úhlů pohledu a záběry mít promítané u sebe na obrazovce. Lidé jsou vynalézaví a když vidí příležitost, chopí se ji. V obchodech s kamerami jsou obezřetnější, takže můžete na vstupní dveře vyvěsit nápis: střeženo kamerami.
V případ krádeže je třeba si udržet záběry činu. Policie pak bude mít důkaz, že došlo k odcizení a bude schopna rozpoznat pachatele a následně vyhledat.
policejní bmw
Bezpečnost i když nejsme na místě
Když nemáme obchod spjatý se svým domem, je potřeba ho přes noc zajistit. Ohlašovací alarmy a mřížky na okna jsou skvělým způsobem. existují i takové alarmy, které v případě narušení ihned zavolají policii. Samozřejmě provoz takového alarmu něco stojí a v případě planého poplachu budete muset financovat i výjezd policie.
Zasouvací mříže jsou populární zejména v obchodních centrech. Například u drahých obchodů s prémiovým oblečením, nebo doplňky. Naštěstí žijeme v jedné z nejbezpečnějších zemí světa, takže krádeže u nás nejsou tak časté, jak je tomu v zahraničí. Pokud znáte své město dobře a víte, že by se nikdo neproboural skrz okno vašeho podniku, mříže nejsou třeba. Alarm by si ale i třeba jen pro jistotu měl zařídit každý.
obchod pro chlapy
Co dělat v případě odcizení?
Pokud jste si opravdu jisti, že došlo k odcizení vaší věci, měli byste ihned kontaktovat policii. Záleží na tom, o jaký druh výrobku se jedná. Pokud si někdo odcizil pár rohlíků, je to sice také krádež, ale taková ztráta vás na kolena nepoloží. Ať už jste obchodník, nebo prodáváte nějaké služby, je třeba si držet striktní evidenci. Není výjimkou, že i zaměstnanci si mohou odcizit nějakou tu věc. Vždy se zamyslete, jak moc je problém velký a podle toho rozhodněte vaše další kroky.
Jestli si říkáte, že bezpečnost ve vašem podniku není potřeba, zamyslete se znovu. Nikdy nevíte, co přijde zítra. Takže lepší je mít co nejlepší bezpečnostní prostředky, které si můžete pořídit, než poté bědovat slovy: Kdybych býval…