Dodržujte ranní rituály – vyplatí se to

Dodržujte ranní rituály – vyplatí se to

Abyste vytěžili z každého nového dne maximum, je důležité dodržovat každé ráno své rituály. Můžete si je klidně poupravit podle sebe, ale den nezačíná jen snídaní. Je velice důležité jak a čím ráno své tělo nakopnete a nastartujete. Když to budete dělat dobře a pravidelně budete se cítit mnohem lépe, budete mít více energie, lépe budete odolávat stresu a všechno vás bude tak nějak víc bavit. Vyzkoušejte to a přesvědčte se sami na vlastní kůži, jak moc je důležité mít ranní rituály. Pokud se chcete vymluvit, že na to ráno nemáte čas – přivstaňte si. Stačí o 15 – 20 minut. Je jasné, že každá minuta v posteli je drahá, když se nechce vstávat. Ale pokud tělo naučíte na pravidelný ranní režim bude mu vstávat lépe – a bude chtít takže vy také. Změňte svůj život – stačí tak málo.

protahování u okna

Jen si představte dva různé scénáře. Ráno nic nestíháte, protože jste si přispali. Nestíháte se nasnídat – v práci vám tak už od rána až do oběda kručí v žaludku. Nestihnete se pořádně nachystat – vlasy vám všude stojí a zubní pastu máte na límečku. Děti vedete do školy ve spěchu a už celý den tak budete naladění špatně. Ono je totiž svatá pravda, že ráno dělá celý den. Když ovšem vstanete o něco dříve, budete mít ráno dostatek času na sebe a na probrání. Nový den tak můžete začít úplně jinak – v klidu a pohodě. Pak i celý zbytek dne se bude nést v úplně jiném duchu. Jak by mělo vypadat ideální ráno?
půl třetí

·         Vstaňte dřív

·         Vypijte sklenici vody – nejlépe vlažné a s citronem

·         Ustelte si postel

·         Protáhněte se nebo si krátce zacvičte

·         Jděte do koupelny provést hygienu – několikrát se na sebe do zrcadla usmějte a pochvalte se

·         V duchu si promítněte, co vás za celý den čeká a nemine – udělejte si plán

·         Nasnídejte se – nejlépe celá rodina pohromadě

A pak už můžete v klidu vyrazit vstříc novému dni. Každý má rád něco jiného a na něco jiného je zvyklý – proto si klidně některé body upravte podle sebe a zařaďte si na seznam jiný svůj vlastní rituál. Je ovšem hrozně důležité začít nový den s úsměvem, pozitivními myšlenkami a v klidu a pohodě. Už první den poznáte – jaký je to rozdíl. Tak do toho – začněte hned!