Domov

Domov

Domov je místem , který má každý z nás. Pro každého je domov něčím jiným.
Pro člověka, který se přestěhuje na několik let do Ameriky, kvůli touze poznávat svět a naučit se jazyku, je domovem Česká republika.
Pro dítě hraje domov a zázemí, ve kterém vyrůstá, velice zásadní roli. Hraje zásadní roli v jeho budoucnosti, a také v jeho pohledu na svět. Je to důležitější, než si mnoho z nás myslí.
obývací pokoj.jpg
Jak moc velkou roli ve vývoji dítěte domov hraje?
Dítě, které vyrůstá v poklidné a spořádané rodině má velkou lepší předpoklady v jeho budoucnosti než dítě, které vyrůstá v nepořádku a v prostředí, kde se partneři hádají. Děti z rodiny, ve které mají rodiče vysokou školu mají větší pravděpodobnost, že na ni půjdou v budoucnu také.
Dítě, které vyrůstá v rodině, ve které nefunguje komunikace a jsou v ni neustále hádky, může mít psychické problémy, které si s sebou nese až do dospělosti. Například může mít problémy se začleňováním do společnosti nebo problémy s vyjadřováním svých emocí a pocitů.
Ale proč děti přichází do rodin, které nefungují? Je velice smutné, že si občas lidi neuvědomí, co tím vlastně způsobí. Mnoho rodičů si neuvědomuje, jak je jejich dítě křehké a vnímavé vůči faktorům, které se dějí v rodině.
obraz nad postelí.jpg
Rozpadlá rodina je smutnou záležitostí.
Dítě by mělo být rodiči opečováváno, rodiče by mu měli dávat lásku, kterou potřebuje. Dítě by mělo mít doma rodiče, kterým může říct úplně všechno a nemusí se bát. Když se dítě bojí komunikovat se svými rodiči, je to špatné. V současné době se bojí čím dál tím více dětí komunikovat se svými rodiči, a proto se upínají například k mobilním telefonům s internetem, kde se svěřují svým přátelům pře sociální sítě.
Závěrem napíši jen to, že domov je to doopravdy nejdůležitější a to jak pro děti, tak pro dospělé.