Palety neslouží jen pro přepravu zboží

Palety neslouží jen pro přepravu zboží


Přepravní palety se staly republikovým hitem. Češi jsou pověstní svou neobvyklou zručností, kterou by nám mohly některé národy závidět. Jistě také není náhoda, že jsme ji zdědili po předcích, již v minulosti bylo o českých zlatých rukách známo, že dovedou zhotovit mistrovská díla, a dnes nám nahrává mnoho technických vymožeností. Jednou z nich je nekonečný počet tvůrčích řešení, která poskytují dřevěné europalety.
Na Internetu při zadávání kombinace klíčových slov výrobků z tohoto materiálu můžete obdivovat stovky nejrůznějších nápadů, některé jsou tradiční, jiné naprosto originální. Paleta je totiž tvarově nesmírně variabilní, navíc rozebíratelná, a jde samozřejmě o kvalitní, obvykle proschlé jakostní dřevo, které musí zvládnout unést až dvě tuny nákladu.
spodek přepravních palet

Masiv je masiv

Výhody zpracování vyřazených, nebo dokonce úplně nových přepravek jsou patrné již na první pohled.
Jednoduché opracování – vystačíte s ručním nářadím i bez mechanizačních prostředků, tedy pokud je nemáte zrovna při ruce, anebo nechcete zbytečně utrácet. Samozřejmě, že elektrická vrtačka, hoblík, bruska a šroubovák přijdou vhod, ale nejsou podmínkou.
Povrchová úprava surového dřeva – výhodou je i možnost nanášení jakéhokoli nátěru nebo mořidla, či laku technikou stříkání či pomocí štětce nebo válečku. Některá mořidla vodou ředitelná vytváří skutečně působivý dojem a z obyčejných smrkových přepravek můžete zhotovit imitaci třešně, či exotického dřeva (teak, pinie, palisandr apod.)
dvě palety na písku
Levná surovina – i když zakoupíte přepravky ve specializovaném obchodě, pořád máte před sebou materiál velmi levný a při troše zručnosti si vytvoříte na míru cokoli. Co kus, to originál, jedinečný a neopakovatelný, takže žádné drahé konfekční uniformní dřevotřískové imitace z vyhlášených obchodů s nábytkem.
Nosnost a životnost – můžete se bez obav posadit, nebo si lehnout na pohovku, aniž by se pod vámi začala houpat, vrzat a kývat dřevotřísková nestabilní konstrukce. Pokud práci odvedete pečlivě, máte jistotu, že vás nosnost nemusí trápit, vždyť jediná přepravka musí unést několik stovek kilogramů.