Usnadňuje nám technika život?

Usnadňuje nám technika život?

Mnoho lidí skloňuje slovo technika ve všech možných pádech. Připusťme si, že bez technologie bychom dneska nemohli dělat zdaleka tolik věcí, kolik děláme. Vždyť nám pomáhá technika naprosto ve všem. Představte si, kdyby nebyly mobily nebo počítače. Myslím, že si to dnes hlavně mladí lidé vůbec nedokážou představit. Dnes si díky moderní technologii můžeme jednoduše zavolat tehdy, kdy chceme, napsat si SMS zprávu. Máme jistotu, že pokud se nám něco stane, můžeme si zavolat jednoduše pomoc. Díky počítačům můžeme dělat věci, které nejsou jinak možné, usnadňují nám každodenní život. Nezapomínejme ani na techniku v nemocnicích, tady nám jde opravdu o život a bez technologie bychom nepřežívali operace. Zkrátka nám pomáhá všude. Proto je dobře, že jsou lidé, kteří se stále snaží objevit nějaké nové možnosti, nové technologie.
služby počítače
 
Je zde nějaké nebezpečí?
Někteří z nás poukazují na to, že nás technika vtahuje do virtuálního světa a přestáváme komunikovat s okolním světem. Nebezpečí se skrývá hlavně u malých dětí a dospívajících. Je pravda, že dnes již bez mobilního telefonu neuděláme krok, stejně tak si nedokážeme představit život bez počítače. Zde je nebezpečí útěku z reálného světa do virtuálního. Jsou případy lidí, kteří už berou virtuální život jako ten skutečný.
pračka v domečku
Extrémní případy končí i tak, že člověk přestane vycházet z bytu. Další názor je, že technika bere lidem práci, protože mnoho pracovních míst lze nahradit stroji. Na druhou stranu člověk nelze úplně nahradit. Vždy je vše otázka vyváženého chování a rozdělení. Práce je dostatek stále. Pokud někdo nechce pracovat, tak se bude vymlouvat, že mu moderní technologie bere práci, ale není to pravda.
dva monitory a mobil
 
Celkově je technika v našem životě velice důležitou součástí. Je potřeba se jí nenechat ovládnout, ale je to velice dobrý sluha. Člověk je tvor zvídavý a technika nám umožňuje rozšiřovat naše obzory. Využívejte ji vždy k vašemu prospěchu, ale nikdy ne pro špatné věci. Technika půjde tak daleko, kam ji necháme zajít. Pokud si ji pustíme až moc k tělu, může se obrátit proti nám. Jestli budeme rozumní, tak nám bude pouze pomáhat.