Co o nás prozradí barva ponožek

Co o nás prozradí barva ponožek

Ve známé písni „Šaty dělají člověka“ je vystižena holá pravda, že lháři oděném do fraku uvěří většina z nás. Ať je to jak chce, k tomu fraku je třeba zvolit vhodné oděvní doplňky a jedním z nich jsou i ponožky. Dříve se na tyto části oděvu pohlíželo spíše na nutnost, která chrání před chladem a odsává pot, dnes vnímáme mnohem citlivěji každý detail a jestliže je nevkusný a neladí, snižuje to celkový dojem.
sváteční ponožky
Tmavé, s tradičním vzorováním nebo proužky – spatřit je můžete většinou u konzervativně laděných starších mužů, výjimkou však nejsou ani mladíci vychovávaní v „usedlých poměrech“. Nestává se, že by končily někde odhozené na zemi, jejich majitel je vždy pečlivě uloží na patřičné místo do šatníku nebo koše se špinavým prádlem.
Černá – dnes je obléká většina z nás, přitom ještě před dvaceti lety byl tento trend válcován bílou barvou.
grafy v tabletu
Bílá – přelom 80. a 90. Let, svoboda, volnost, kožené nebo plátěné tenisky a dokonce i lakýrky a slušivý oblek – tam všude jste je mohli zahlédnout. Byly doplňkem k tenkým koženým kravatám uvázaným ležérně kolem šíje a nikdo se nad tím nepozastavil. Vyjít dnes na ulici v čistě bílých ponožkách je možné snad jen výjimečně ve sportovní obuvi.
Pestré barvy s převahou modré, žluté a zelené – kdo se rád odlišuje, zvolí něco takového. Jestliže je barva dobře kombinována se svrchníkem, jde o muže kreativní, sebevědomé a nápadité. Takových ovšem na ulici moc nezahlédnete.
černé ponožky
Červená – téměř se s nimi nesetkáte, ačkoli z hlediska působení energií poměrně dobře člověka „uzemní“. Červená je barva základní čakry a nepochybně ji nepřehlédnete např. u Karla Schwarzenberga.
Vzdor – lidé vyznávající punk se snaží vzdorovat současnému společenskému systému a musí na sebe upozornit zcela jasně a nezaměnitelně. Pochází obvykle z majetných rodin, kde jim však rodiče nedopřáli dostatek tvůrčí činnosti. Zajímavé je, že ačkoli je extravagantní účes, ponožky obvykle dobře ladí, jsou spíše nenápadné a pečlivě navléknuté.