Připravujeme se na zimu

Připravujeme se na zimu

Je skutečně mnoho věcí, na které by měl motorista myslet, než udeří první mrazíky a napadne první sníh. V první řadě to jsou skutečně zimní pneumatiky, které jsou povinností mít od začátku listopadu až do konce března, ačkoliv během teplejšího počasí je to spíš na rozhodnutí řidiče. Na druhou stranu je něco uzákoněno, takže by řidič mohl mít problémy s pojišťovnou, pokud by se stala například nějaká nehoda. Dále je třeba vyzkoušet akumulátor, aby nám nedal v mrazech stopku. Do kufru se nám rozhodně hodí i řetězy, člověk nikdy neví, na která místa se dostane a pak může být nemile překvapený.

Krkonoše v zimě

Další pomůcky budou bodovat:

          Fólie na sklo
Nikoho nebaví po ránu škrabat přední sklo a to obzvláště když to není zrovna malá velikost, ale skoro jako výkladní skříň nebo je příliš vysoko, jako mají dodávky nebo transportér atd. Papírové krabice, ve snaze ušetřit peníze nám mohou přidělat jen práci. Když navlhnou a pak je mráz připevní dokonale na okno, tak máme ráno o zábavu postaráno. Správná velikost fólie je naprosto ideální pomocník. Zabrání namrzání, takže ráno sundáme a můžeme během chvíle bez problémů vyjet. Upevňuje se do dveří. Má totiž po stranách takové uši, které jsou ještě opatřeny válečky, to aby nám fólii někdo neodcizil, budou totiž přivřeny do dveří.

džíp v zimě

          Rozmrazovač
Námraza je vždycky problém a ne malý. Běžně na čerpacích stanicích se dá zakoupit malá lahvička, která pomůže při rozmrazování zámků. Případně větší balení dobře poslouží na skla, ale i těsnění, to zase naopak takovéto směsi dokonale chrání.

 

          Škrabka a smetáček
Odstranit sníh z auta je povinností, ale jak dosáhnout na střechu, to může být oříšek. Ne ale v případě zakoupení teleskopického smetáčku v kombinaci se škrabkou. Také si můžeme zakoupit menší škrabku s rukavicí nebo i bez ní, ale rozhodně by nám neměla chybět.

doprava v zimě

          Výstražné světlo
Každému musí být naprosto jasné, že je v zimě snížená viditelnost a tudíž je předpoklad pro větší nehodovost. Je ideální si pořídit do auta výstražné osvětlení, například s LED diodami, které vydává intenzivní záři. Pak když máme poruchu nebo nehodu snadno jej upevníme přímo na automobil háčkem nebo magnetem, ale hlavně upozorníme ostatní řidiče na problém na silnici.