Odtok smrdí – Jak odstranit nepříjemné zápachy

Odtok smrdí – Jak odstranit nepříjemné zápachy

Obvyklé příčiny, proč zápach smrdí
Stejně jako u jiných problémů v domácnosti, pomůže se podívat na příčiny. Příčina zápachu z odpadu může být odvozena od jeho použití: kromě odpadních vod se téměř denně automaticky dostanou do odtoku další cizí předměty, jako jsou vlasy, zbytek šamponu nebo zbytky jídla. Nicméně, na své cestě do odtokového potrubí, se tyto částice často v odtoku zachytí, čímž se vytvoří živná půda pro bakterie a dříve nebo později vznikne zápach. Kromě usazenin v potrubí další příčinou smrdícího výtoku není časté, ale naopak velmi vzácné využití. Pokud zřídka používáte odtok nebo ho nepoužíváte po delší dobu, voda zůstane v sifonu. Zastaralá voda může také vytvářet pachy. Spíše zřídka je příčinou problému nesprávná instalace potrubních systémů. Pokud máte obavy z tohoto důvodu, je vhodné požádat o radu odborníka.
umyvadlo v koupelně

Co můžete dělat, když odpad smrdí?

Nepoužívaný odtok vám zkazí radost například při návratu z dovolené? Pokud zápach vznikl z tohoto důvodu, pomoc není těžká. Obvykle stačí jej několikrát vypláchnout vodou, aby se problém vyřešil. Pokud s tímto opatřením nebudete spokojeni, můžete přidat další teplou vodu, je-li to nutné.
Máte podezření, že zápach vychází z nečistot usazených na odpadní trubce? Aby bylo možné zajistit trvalé řešení, musí být v tomto případě nečistoty odstraněny. Z tohoto důvodu máte k dispozici několik osvědčených prostředků pro domácí použití, které lze snadno a rychle využít bez velkého úsilí.
●       Klasikou proti smradlavým kanálům je kombinace sody a octa. Pro nejlepší možný efekt nalijte asi čtyři čajové lžičky sody do odtoku. Pak přidejte asi půl šálku octa v malém množství, nechte látky nasáknout asi deset minut a pak opláchněte jedním litrem horké vody. Vysoká účinnost tohoto opatření je založena na chemické reakci mezi sodou na pečení a octem, jejich výpary jsou však škodlivé lidským sliznicím! Z tohoto důvodu byste měli udržovat dostatečnou vzdálenost od odtoku a dodatečně chránit oči.
●       Máte Colu v lednici? Látky obsažené v tomto nápoji často udělají vůči smradlavému odtoku skvělou práci. Nejlepší je nechat tekutinu v odpadu celou noc a další ráno opláchnout horkou vodou.
●       Pro účinnou neutralizaci pachů se osvědčila také sůl. Pro jasný účinek budete potřebovat dvě lžíce, a nechte působit po dobu půl hodiny.
Pokud nejsou uvedené způsoby čištění kanalizace úspěšné, mechanické čištění potrubí je nevyhnutelné. Odšroubujte sifon, vyčistěte ho pomocí drátěného kartáče a pak jej opět připevněte. Kbelík pod trubkou zabraňuje proudění vody na podlahu během čištění.
voda z kohoutku
Jakkoliv je čištění efektivní, je tomu lepší tomu předcházet. Aby však bylo možné se vypořádat s tímto problémem pouze jednou za čas, musíte příčiny zanesení odpadu výrazně snížit i s jednoduchými prostředky. Používejte odpadní síto, ve se kterém hrubé nečistoty nahromadí. Pokud vyčistíte denně tento filtr, udělali jste hodně pro trvale dobrý vzduch ve svém domě.