Co zařídit před dovolenou?

Co zařídit před dovolenou?

Dovolená je bezesporu část léta, na kterou se těšíme ze všeho nejvíc. Konečně si odpočineme, krásně se opálíme, poznáme novou kultura a zajímavá místa. Na 14 dní můžeme zapomenout na otravného šéfa a položit se do rozehřátého písku. Pokud stále váháte nad destinací, nechte se unést krásami Černé hory . Ovšem aby dovolená klapla přesně podle vašich představ, je potřeba před odletem zařídit spoustu věcí. Přinášíme vám proto seznam těch nejdůležitějších, na které byste neměli zapomenout.
pas na kufru


1. Cestovní doklady a víza
A začneme hned od toho nejdůležitějšího. Pokud se rozhodnete vycestovat s cestovní kanceláří, její zástupci vám mile rádi poradí, které doklady budete při své cestě potřebovat. Pokud jedete do zahraničí na vlastní pěst, není na škodu ověřit si aktuální informace ohledně potřebných cestovních dokladů na stránkách Ministerstva zahraničních věcí ČR.

Nezapomínejte ani na platnost vašeho dokladu. V některých zemích musí být dokonce delší než 6 měsíců po skončení pobytu. Cestovní doklad pořiďte i svému dítěti, a to s fotografií, která odpovídá současné podobě. Pokud jste přeci jenom něco zanedbali, nemusíte zoufat, nově existuje expresní vydání cestovního pasu do 24 hodin.

2. Pojištění do zahraničí
Před každou cestou do zahraničí byste si měli sjednat cestovní pojištění, které vás chrání v případě nečekaných událostí. Spousta lidí už má v rámci své platební karty pojištění sjednané, na to byste ale neměli příliš spoléhat. Má totiž velmi nízké limity plnění a nedostatečné krytí.
koktejl na pláži
3. Očkování do zahraničí
Očkování je nutné, pokud cestuje do exotických destinací. Před dovolenou v exotice, je doporučeno si předem zjistit, jaké očkování je pro danou destinaci povinné či doporučováno.

4. Kufr na dovolenou
Před samotným balením si dobře promyslete, jaké cestovní zavazadlo bude na dovolenou nejlepší. Rozhodující faktory by pro vás měli být délka pobytu, druh cestování nebo cílová destinace. Zvolte takové zavazadlo, do kterého se vám vejde vše potřebné, ale zároveň není příliš objemné.