Jaké vybavení by nemělo chybět v domácí posilovně?

Jaké vybavení by nemělo chybět v domácí posilovně?

Domácí posilování je pro mnohé jedinou možností, jak dát svým svalům zabrat. Jestliže je pro vás profesionální fitness centrum z jakéhokoliv důvodu nedostupné, můžete s minimálními investicemi cvičit v „pohodlí“ domova. Co by ve vašem domácím fitku nemělo chybět?
pozice prkno
Činky
Pokud chcete nabrat svalovou hmotu, musíte dříve či později přejít od posilování s vlastní vahou k tahání železa. Improvizovanou činku si samozřejmě můžete vyrobit, ale v dnešní době je výhodnější si koupit nakládací činky, jelikož ceny stále klesají. Výhodou je také to, že si později stačí dokoupit jen další kotouče. V posilovně by tak neměly chybět dvě jednoruční činky a minimálně jedna velká obouruční činka. Na škodu jistě nebude i nákup kettelbellů různých vah.
Lavice
Posilovací lavice je základ. Pořiďte si takovou, která se dá polohovat. Zvýšíte tak rozsah svých cviků a posilujete konkrétní partie vašich svalů. Lavici využijete například na bench press, základní cvik na prsní svaly. Je dobré si pořídit i stojany k lavici, do nichž budete v pauzách činku odkládat.
zádové svaly
Hrazda
Shyby jsou základním cvikem na horní polovinu těla. Nemusíte kupovat drahé kladkové stroje, postačí obyčejná hrazda. Můžete tak například zvolit jednoduchou hrazdu, která se pomocí závitových tyčí na koncích rozepře mezi dveřní zárubně a odpadne tak nutnost ukotvit ji do zdi vruty.
Medicinbaly
Jednoduchý a zároveň maximální a multifunkční nástroj pro rozvoj výbušné síly. Dřepy s odhodem medicinbalu svaly vašich nohou nejen posílí, ale i zrychlí!
Zrcadlo
Zrcadlo se na první pohled může zdát jako zbytečnost. Opak je pravdou! Jeho účel není prohlížet si vlastní tělo a kochat se svalstvem. Hlavním úkolem je kontrola správnosti provedení jednotlivých cviků. V posilovně můžete narazit na borce, kteří se půl tréninku kochají napumpovanými bicepsy, ale při cvičení stojí k tomuto vynálezu zády. Chyba! Technika cviku je mnohem důležitější než váha, kterou zvedáte a pomocí zrcadla předejdete třeba přílišnému prohýbání zad a tím zranění