Cvičte v každém věku

Cvičte v každém věku

Nikoho nepřekvapuje, že každý vrcholový sportovec má svůj tým, který tvoří trenér, ale hlavně poradce na výživu a masér neboli fyzioterapeut. Ale pokud sportujeme my, nenecháme si většinou nikým poradit a pak se můžeme setkat s problémy. Sportujete a občas vás bolí klouby, jste unavení až vám sport přestává přinášet uspokojení a musíte se do něj přemlouvat? Není to škoda? Vždyť občas stačí, nechat si poradit od odborníka nebo alespoň pokoukat po internetu a pohledat rady.

sport

Je běžné, že po sportu budete unavení, ale nesmí to být únava z hladu čili z nesprávného stravování. Vždy je třeba mít na paměti, že když máme větší výdej energie, tak musíme přidat na příjmu. Pokud si neumíme sestavit správný jídelníček sami, je možné využít poradce, kterého většinou najdeme v každém fitcentru nebo můžeme využít Dne otevřených dveří v nejrůznějších dietních poradnách.

A pokud nás po sportu bolí celé tělo? Tady by měl nastoupit fyzioterapeut čili masér, který nám uvolní ztuhlé svalstvo a pokud je to opravdu zkušený masér, tak nám řekne, kde při sportu děláme chybu a jak si po sportu doma sami provádět nejzákladnější protahovací cviky.

protahování

Problém při sportu může nastat, pokud již nejsme nejmladší a klouby o sobě začínají dávat vědět. Tady můžeme přistoupit k doplňkům stravy, jako je třeba tekutý kolagen. Klouby v našem těle jsou namáhané od našeho prvního lezení po čtyřech a co si budeme povídat, dáváme jim zabrat celý život. Nelze týden proležet, abychom nechali klouby odpočinout, protože tohle je přesně ten nesprávný přístup. Klouby bychom měli procvičovat denně. S postupujícím věkem je samozřejmě složitější stále se udržovat v kondici, ale neměli bychom se pohybu vzdát úplně. Každodenní cvičení i ve velmi pokročilém věku je jednoznačně přínosné a může nám prodloužit nejen věk, ale hlavně dobu naší soběstačnosti.