Darovat kytici nebo pokojovou rostlinu?

Darovat kytici nebo pokojovou rostlinu?

Ženy mají rády květiny – to je obecně známo. Věděli jste ale, že některé z nich raději dostávají pokojové rostliny než obrovské nádherné kytice plné všech možných barev a vůní? Je potřeba tento fakt zjistit a podle toho teprve dárek vybírat. Kytice jsou totiž převážně tvořené z řezaných květin, které ve váze vydrží pár dnů, maximálně pár týdnů a poté zvadnou. Což může u mnohých žen (ale i mužů) vyvolat pocit, že jsou to zbytečně vyhozené peníze.
červené růžičky.jpg
Řešením na tento problém jsou pokojové rostliny. Pokud víte, že má vaše partnerka nebo žena v domě alespoň jednu „pokojovku“, nebo že má celkově kladný vztah k přírodě a k rostlinám, pak určitě zajděte do květinářství a pokojovou rostlinu vyberte. Nejen, že je levnější než pugét, ale zároveň i zkrášluje byt, dům či zahradu.
barevné orchideje.jpg
Nenáročné rostliny, kterými jistě uděláte radost
Pokud sháníte nějaké nenáročné rostliny, poohlédněte se např. po různých palmách, dračincích, sukulentech, fíkusu, svícníku nebo voskovce. V květinářství vám určitě poradí. Vyvarujte se však kaktusům. Takový dárek by mohl vypadat trochu zvláštně. Chcete snad své paní něco naznačit?
květiny v košíku.jpg
Náročnější, luxusnější rostliny pro zkušenější
Co se týče náročnějších rostlin, pak jistě vybírejte mezi orchidejemi nebo broméliemi. Nejen, že se většinou jedná o poměrně vysoké rostliny, ale také nádherně kvetou a orchideje i voní. Při pěstování těchto rostlin je třeba dodržovat určitá pravidla, jako například, že bromélie se zalévají přímo do trychtýřku, který je utvořen z listů a spoustu dalších pravidel, které se dočtete na internetu nebo v knihách. Pokud je vaše přítelkyně skutečná milovnice pokojových rostlin, pak jí atlas udělá určitě velkou radost.
Poslední věcí, kterou je třeba zmínit, je balení. Nejjednodušší a nejlepší pro rostlinu je klasická kartonová dárková taštička, kterou koupíte úplně všude. Měla by být tak akorát velká, aby se v ní květina v květináčku nehýbala. Jiných balení se vyvarujte – například v igelitové folii. Rostlina by neměla prostor k dýchání.