Hypotéku můžete získat i proti družstevnímu bytu

Hypotéku můžete získat i proti družstevnímu bytu

Víte, co vše musíte splnit proto, abyste si mohli užít všechny výhody, které vám přináší oblíbená nebankovní hypotéka?
Naštěstí toho není příliš mnoho a velkou výhodou nebankovních hypoték je právě to, že ať už si vyberete libovolnou z nich, tak vždy existují pouze dvě základní podmínky, které musíte naplnit proto, abyste právě tuto skvělou hypotéku mohli získat.

truhla

Ta první podmínka je navíc společná i pro všechny ostatní typy úvěrů, ať už pro ně vyrazíte do banky anebo do nebankovní společnosti. Nejedná se samozřejmě o nic více přirozeného, než o to, že musíte mít pravidelný příjem v takové výši, abyste z něj byli schopni splácet svůj úvěr i s úroky. A taková podmínka není ochranou pouze pro věřitele, aby nenaletěl na falešné sliby dlužníka, ale také právě pro samotného dlužníka, protože hypotéka by vám měla v první řadě pomoci, a ne vás uvrhnout do potíží. Takže právě pro lidi, kteří si, bohužel, sami nedokáží spočítat, jakou půjčku si mohou dovolit a jakou nikoli, je právě podmínka dostatečného pravidelného příjmu velkou výhodou.

Nicméně zapomenout bychom neměli ani na druhou metu, kterou musíte zdolat proto, abyste úvěr v nebankovní společnosti získali – pro všechny nebankovní hypotéky je typické ručení nemovitostí. Jestliže se za svou půjčku můžete zaručit nemovitostí v odpovídající hodnotě, tak je to pro věřitele dostatečnou zárukou, že svůj úvěr budete svědomitě splácet.

růst

V první řadě je důležitá právě hodnota takové nemovitosti. Ručit můžete prakticky čímkoli, ať už je to rodinná vila, byt anebo pozemek. Dokonce můžete získat i hypotéku na družstevní byt, i takovou půjčku je možné dohodnout. Zda vám ovšem věřitel vyjde vstříc, záleží především na tom, jaká je aktuální tržní hodnota vámi zvolené nemovitosti. Získat můžete půjčku až do výše sedmdesáti procent aktuální odhadní hodnoty zvolené nemovitosti, a právě to byste měli mít na paměti při jejím výběru.