Jak se spasit před vedrem

Jak se spasit před vedrem

Rok co rok k nám zavítá léto. Někdy sice platí, že „tento způsob léta zdá se mi býti poněkud nešťastný“, ale nejednou je tu také teplo, ba přímo vedro na padnutí. A když je vedro na padnutí, je logické, že jsou i lidé, kteří v něm padají jako mouchy. Někdy ti věkově či zdravotně handicapovaní, nejednou ale i lidé mladí a zdraví jako buk. Protože existují i teploty, na něž u nás nejsme stavění, a zejména když v těchto musí člověk ještě i pracovat, je jenom otázkou času, než přehřátí a dehydratace udělají své.

Léto je tak ideálním obdobím pro ty, kdo se mohou povalovat někde ve stínu u vody, ovšem rozhodně ne pro ty, kdo jsou nuceni setrvávat v každodenním kolotoči práce ve vedru – pobyt v rozpáleném paneláku – noc v rozpálené místnosti.
starý panelák s klimatizacemi

Takoví k vedru odsouzení lidé se rozhodně nemají záviděníhodně. Plouží se ulicemi nebo někde lapají po dechu, marně se snaží uhasit nekonečnou žízeň, a pokud se třeba na chvíli usadí na pohovku před televizní obrazovkou, mají následně problém se od této pro svůj vlastní pot odlepit.

Brrr!
Jenže co se dá dělat, že? V létě se s ničím jiným než s vedrem počítat nedá. Jen bláhový by doufal, že mu v tuto dobu napadne trocha sněhu, jíž by mohl to strašné vedro porazit. Horko je všude, a pokud člověk nemůže uprchnout někam do stinného lůna matky přírody, co nadělá?

 

No co by asi tak nadělal, že? Je-li aspoň trochu soudný, pořídí si na místa, kde se musí v onom horku zdržovat, klimatizaci. Zařízení, jež ho podobných strastí zbaví.

Když má totiž jeden klimatizaci, má o problém méně. Může si svůj prostor ochladit právě na takovou teplotu, jaká mu vyhovuje. A to se to pak v takovém klimatizovaném bytě bydlí! To se to pak v takové ložnici spí, to se to pak oddává jakýmkoliv jiným činnostem!

Rázem je léto nikoliv oním peklem, jež je nutno nějak přežít, tedy spíše přeživořit. A kromě toho, že se člověk díky této technice ochladí, má v bytě i vyčištěný vzduch, a kdyby se snad zbláznil, může si podobnou klimatizací i přitopit. Což je samozřejmě funkce určená pro jiná roční období, jak vám jistě došlo, pokud se vám právě v neklimatizovaném bytě nezavařily mozkové závity.
ovladač pod klimatizací

Chcete-li, https://www.sensu.cz/uzijte-si-leto-bez-obav/ klidně i vy. Pokud už ne někde u vody nebo ve stínu, pak alespoň v příjemném chládku klimatizace. Tu si stačí jenom vyhlédnout, zaplatit a klidně i nechat namontovat od odborníků a rázem se budete moci těšit na léto.

Až kolem budou všichni v horku padat na ústa. Jenom vy ne.

 

Jak se spasit před vedrem
4.8 (96%)5