Na trávník pouze s kvalitní technikou

Na trávník pouze s kvalitní technikou

Zastřihávání trávníku není zrovna aktivitou, do které by se někomu chtělo, nicméně pokud nechcete, aby vám před domem nebo u chalupy vyrostla džungle, budete se muset trávníku alespoň jednou za čas věnovat. A k tomu budete potřebovat kvalitní sekačku. Slovo kvalitní byste si měli podtrhnout, jelikož existují i modely, které nejsou nic moc. S takovými toho ale příliš mnoho neposečete a když už, tak špatně. Chcete-li trávník opravdu dobře posekat a pokud možno s co nejmenší námahou, měli byste sáhnout po opravdu kvalitní sekačce. Ty se dělí na tři základní typy.
sekačka na trávu

Ruční

Ještě před pár desítkami let šlo zdaleka o nejpoužívanější typ sekačky, ale to už dávno není pravda. Moderní modely ruční typy takřka vytlačily z trhu, a asi je to tak dobře. Práce s nimi je poměrně namáhavá a nepříliš efektivní. To však platí hlavně pro dřívější ruční sekačky. Nejmodernější modely jsou na tom v tomto směru už daleko lépe, i když to stále není žádná sláva. Jsou vhodné hlavně pro menší travnaté plochy. U velkých trávníků byste při jejich museli použít až neúměrně mnoho námahy. Výhodu mají ruční typy snad jedinou, a to cenu.

Elektrické

Daleko lepší jsou elektrické sekačky, které už se ovládají daleko lehčeji nežli ruční typy. Jedná se také relativně ekologické přístroje, jelikož nevypouštíte jejich používáním žádné zplodiny do ovzduší. Samozřejmě, to je diskutabilní, jelikož potřebujete k jejich chodu elektřinu, kterou u nás vyrábějí hlavně uhelné elektrárny. Stejně jako ruční sekačky, i ty elektrické jsou určeny spíše na práci na menších pozemcích. Zde je největší potíží délka kabelu.
robotická sekačka

Benzínové

Samozřejmě, že nejpoužívanějšími druhy sekaček jsou ty benzínové. A to nejen u nás, ale platí to i pro celý svět. S benzínovou sekačkou můžete relativně jednoduše posekat i velký pozemek, pokud tedy máte dostatečné množství paliva. Nejsou sice příliš ekologické, ale za to vysoce efektivní. Chcete-li něco, s čím můžete sekat bez problémů trávu i na velkých plochách, benzínové sekačky pro vás budou tím pravým ořechovým.