Očista chrupu

Očista chrupu

Ano, sousloví v perexu v praxi vlastně vyjadřuje očistu chrupu. Ovšem to neznamená jen nějaké rychlé zašmidlání kartáčkem a zubní pastou po zubech a pryč od toho. Kdepak.

Kdysi dávno jsem se ještě jako dítě učil, že se mají zuby čistit minimálně tři krát po dvě minuty. Samozřejmě, že jsem to nedodržoval, kde ty věci. Byly jiné povinnosti, jako jít k sousedovi na třešně (potají), nebo svést válku s místními indiány. Takže na zoubky nebyl čas. Mnohokrát se jen namočil kartáček kvůli případné kontrole mé laskavé a vlídné maminky, kterážto nad mou hygienou často hořce plakala.

Nebudeme zde rozebírat, jak tím můj chrup trpěl a jak vypadá dnes. Pokud jste někdy viděli stopu po tornádu, tak je to stejné jako byste viděli mé zuby.

Pokud vy sami netušíte, jak se správně zuby čistí, a chcete to vědět, tak vám nezbývá nic jiného než se obrátit na odborníky. Něco, jako je dentální hygiena Praha 10. Zde vám řeknou o čištění chrupu tolik věcí, že vám budou až uši přecházet.

umělý chru

Jen namátkou zvolme například pomůcky. Jistě, zubní kartáček zná každý od útlého věku. Ale slyšeli jste někdy o zubní niti? Ano, tato, přesněji zvaná dentální nit by měla být nezbytnou pomůckou při hygieně a měla by také být v každé domácnosti. A to, jak se s ní přesně zachází, jakou si máte vybrat, to vše vám vysvětlí právě na výše jmenovaném místě.

Jistěže jen dentální nit sama o sobě mnoho nedokáže, patří jen k dalším pomůckám.

kartáček a pasta

Možná znáte malinký mezizubní kartáček. Neshánějte ho, nekupujte ho, není pro každého. Ten totiž mají používat jen lidé, kterým to dentální hygienik doporučí a ten jim také vysvětlí, jak přesně jej používat. Bez tohoto poučení a bez těchto rad jej ani neberte do rukou, abyste nenapáchali více škody nežli užitku.

Nu a jako poslední se podíváme na dentální vody, hubící bakterie. Příchuť si zvolte sami, do toho vám hygienik mluvit asi nebude, pokud tedy užití této vody vůbec schválí. I bez jeho návštěvy však pamatujte na jedno. Pokud ji používáte místo čištění zubů, nečiníte dobře. Vždy a vždy musíte obě věci používat spolu.