Betonové ploty v Brně a okolí chrání před prachem a hlukem z pozemní komunikace

Betonové ploty v Brně a okolí chrání před prachem a hlukem z pozemní komunikace

Představte si situaci, že máte pozemek přímo sousedící s místní frekventovanou komunikací a potřebujete jej od ní oddělit tak, aby k vám na zahradu nepronikal prach, aby se snížilo množství hluku z projíždějících aut a aby si vás kolemjdoucí neprohlíželi jako zboží ve výkladní skříni. Co v takovém případě podniknete?

Ještě před pár desítkami let zde byla je jediná možnost, a sice pozemek obezdít a případně obezdívku doplnit živým plotem. Zatímco živý plot z vnitřní strany vytvořil na vaší zahradě bezpečné a relativně klidné prostředí, zvenčí vás pevná zeď chránila poměrně spolehlivě. Vyžadovalo to však značnou finanční investici a vybudování základů dostatečně hlubokých, po celé délce zdiva.

povrch betonového plotu

Jako dlouho vám vydrží betonový plot

Dnes je situace snazší s betonovými prefabrikáty. Jsou to odlévané armované desky a opěrné sloupky ze speciálního mrazuvzdorného materiálu, odolné vůči všem povětrnostním vlivům, s velmi dlouhou životností v řádu několika desítek let. Jejich zásadní výhodou jsou minimální požadavky na údržbové práce, nevyžadují žádné nátěry a impregnace, prakticky pro vás nepředstavují žádnou zátěž.

vysoká zeď

Velmi snadno je můžete nakombinovat se zmiňovaným živým plotem, jednotlivé desky jsou totiž velmi tenké, jen několik centimetrů, a tak vám z vaší parcely neodeberou téměř žádný prostor, podobně jako tomu bývá při oplocení z pletiva.

Mohou být i okrasné

Stavba betonových plotů Brno může být ryze účelová, např. u průmyslových objektů, kde vzhled příliš nehraje roli, ovšem to neznamená, že by oplocení muselo nutně hyzdit zahradu kolem rodinného domu. Desky i sloupky se vyrábí v mnoha barevných verzích, s různými povrchovými vzory, které lze doplnit dřevěnými palubkami a vytvořit zajímavý estetický prvek. Můžete se také rozhodnout, jak bude plot vysoký, každá z desek je široká jen 50 cm a tím pádem je na sebe můžete vyskládat zcela libovolně v půlmetrových rozestupech.