V mobilní dřevostavbě bydlíte komfortně a ještě ušetříte

V mobilní dřevostavbě bydlíte komfortně a ještě ušetříte

I přesto, že celý svět byl uvržen do covidové krize, není to krize v takové podobě, jakou známe z předchozích let. Její důsledky se odlišují a jednou z těch odlišností je i vývoj cenové hladiny nemovitostí. Kdo předpokládal, že automaticky s ekonomickými problémy budou zákonitě klesat ceny bytů a nájemného, mýlil se. Trend poklesu se nedá očekávat ani v dohledné době, stále platí to, že investoři skupují byty k pronájmu, velký zájem je i o rodinné domy a rekreační nemovitosti a tak se pro mnohé z nás stává pořízení vlastního bydlení velkým problémem.

veverka u stromu

Mobilní dřevostavba https://www.top-mobilnidomy.cz/ je řešení, jak obejít trh s realitami, kde skutečnou hodnotu objektů přebíjí cena tržní, mnohdy několikanásobně vyšší. Vyvstává pak otázka, zda má vůbec smysl pořizovat si vlastní byt, kde jsou poměrně vysoké náklady, a kde lokalita zdaleka neodpovídá naší vnitřní představě o poklidném životě.

Mobilní dřevostavby jsou stále jedním z nejlevnějších způsobů bydlení ve vlastním, a to v dostatečně komfortním prostředí, ostatně přesvědčit se o tom můžete návštěvou některého ze vzorových domů postavených na klíč. Řada zájemců využila situace, kdy nechali ukotvit dřevostavbu na stávajícím rekreačním pozemku, čímž nahradili nevyhovující chatu, neobyvatelnou celoročně.

kočka na zahradě

Dostatečný komfort a nízké náklady

To jsou jedny z hlavních důvodů, proč je tento způsob bydlení lukrativní. Mobilní dřevostavba totiž nevyžaduje vysoké dodatečné náklady na údržbu, většinou jde o běžné práce spojené s očistou, nátěry a další drobné zásahy. Není tedy nutné hradit vysoké částky do fondu oprav, jak je tomu v bytových domech.

Ušetřit lze také za dodávku tepla, dálková vytápění jsou v bytových domech největší položkou v rozpočtu a tu lze výrazně snížit právě krbovými kamny a vytápěním dřevem. Další možností, jak ušetřit, je propanbutanová láhev na vaření namísto přípojky zemního plynu, vlastní vrtaná studna a solární kolektory, jejichž cena se neustále snižuje a tím pádem se zkracuje návratnost investic.