Online komunity

Online komunity

Co to vlastně je?
Tyto komunity v sobě skrývají lidi, které spojuje nějaký stejný zájem. Mohou být pro například o hrách, knížkách, hudbě, sportu, televizi, zdraví a mnohém dalším. Každý si může vybrat, co se mu líbí a do takové komunity vstoupit. Některé jsou dokonce uzavřené. Co to znamená? Pokud se chcete do této skupiny přidat, je potřeba zaslat žádost správci skupiny, který vás následně musí do skupiny přidat.
malá klávesnice
Bez toho nemůžete ve skupině číst to, co členové píší a nemůžete ani vy psát svoje poznatky. Jiné online komunity jsou přístupné každému (tedy jsou veřejné). Zde můžete komunikovat a psát příspěvky bez omezení. Existují i takové komunity, které se zabývají věcmi, na které by člověk raději nemyslel nebo se jim vyhýbá. Člověk si musí dávat určitě pozor, kam se vlastně dostane. Ne všechny tyto online komunity musí být dobré, nikdy nevíte, kdo tam může být a je potřeba být obezřetný. Na druhé straně si zde můžete vyměňovat svoje názory a postřehy o různých tématech. Najdete zde také různé příspěvky o zdravém životním stylu, o tom, na co si dávat pozor. Online komunit existuje na internetu neskutečné množství. Najde zde i takové, které jsou cílené na erotiku, na děti, na výzkum veřejného mínění na mnohé další.
klávesy na sociální sítě
 
Mám jim věřit?
Pro někoho možná úsměvná otázka. Je potřeba se na to dívat z pohledu toho, že nám mohou pomoci při rozhodování, mohou nám pomoci se odreagovat a celkově nás pobavit. Samozřejmě, že určitě není dobrý nápad jim bezmezně věřit. Jelikož málo z online komunit je opravdu vedeno odborníky, kteří vám mohou fundovaně pomoci. Většina z nich je zájmových a slouží spíše pro inspirace a podporu. Pokud tedy přemýšlíte, jestli jim věřit nebo ne, tak je berte s mírou. Nevěřte zázračným slibům o zisku peněz, o neuvěřitelném zhubnutí za pár minut. I zde jsou lidé, kteří na vás chtějí vydělat, případně získat různé vaše údaje. Jako všude na internetu je potřeba být i zde na pozoru. Nicméně je to velice zajímavá možnost, jak se můžete bavit s lidmi o různých tématech. Tedy směle do toho.