Pravidla pro šetrnější život

Pravidla pro šetrnější život

Čas od času potřebujete pročistit myšlenkově, fyzicky, ale i na internetu. A abyste se cítili šťastněji, měli byste udržovat neustále jistý pořádek, aby vás chaos nepohltil zpět a vy jste nemuseli začínat každý půlrok od začátku.
            Pokud si již jednou začnete třídit email, pokračujte v tom. Každý den vám vytřídit nové emaily zabere minutu, po půl roce se čas rozšíří na několik hodin. Můžete používat i štítky, které vám pomohou určit si pořádek ve schránce. Pokud budete potřebovat čistě účtenky, nebo jen pracovní emaily, vše bude hezky rozdělené. Nezapomeňte si zrušit odebírání newsletterů na stránkách, které vám roky jen spamují schránku.
papírování v kanceláři
            Vytvořte si kalendář a aktualizujte si jej. Dnes je velkou výhodou pořizovat si čistě buď techniku s Google vybavením, nebo jen s iOS vybavením. Díky propojení si vytvoříte kalendář na notebooku a upozornění vám bude chodit i do telefonu. Stejně tak můžete využívat diář, který vám bude neustále po ruce.
            Snažte se minimalizovat sociální sítě, zbytečně je nezapínat, případně si nastavit maximální čas, po kterém vás aplikace upozorní, že jste na něm strávili již danou dobu. Po vymazání zbytečných sledujících se snažte opravdu přemýšlet v průběhu roku, jestli vám daný člověk přináší inspiraci, nebo spíše špatnou náladu.
            Snažte se si naplánovat den. Činnosti, které si rozplánujete, vám poté nebudou zabírat více času, přestanete zbytečně prokrastinovat a najednou se vám uvolní klidně i hodina denně. A nyní vidíte, že máte mnohem větší svobodu, než pokud se pouze povalujete a den necháte plynout.
nástěnný kalendář
            Nezapomeňte si práci rozdělit tak, aby vám časově vyhovovala. Víte, že v pátek odjíždíte pryč? Snažte se rozčlenit si danou práci na další dny, kdy pro vás práce sice bude o trochu náročnější, ale během tří dnů máte vše doplněno. Nesnažte se vytvářet si zbytečné naděje, nemyslete si, že stihnete během pár hodin práci na celý den.