Zaměstnání – směr, který nás v životě nemine

Zaměstnání – směr, který nás v životě nemine

Něco, čemu se každopádně v dospělosti nikdo z nás nevyhne je práce, kterou bude dělat neboli zaměstnání. Jeho volba je přitom nelehká a ne vždy se povede člověku spojit koníček nebo to, co má rád se samotnou prací. Jedno je však jisté, ať už chceme nebo ne, musíme si v životě stanovit směr, který nás bude i současně živit.
šťastná žena

Volba prvního povolání

Po skončení studijních časů je dobré rozhlédnout se po něčem, co se alespoň z poloviny přiblíží tomu, co jste studovali. Je to dobré především z toho hlediska, že budete mít určitou výhodu a samozřejmě i přehled o pozici, kterou jste ve škole tvrdě pilovali.
Jako prvotní povolání si můžete vybrat tedy oblast vašich studijních zájmů nebo se vrhnout do světa nepoznaného zaměstnání a zkusit štěstí jinde. V nemalém množství případů se totiž stává, že v průběhu studia se potkáte se závěrem, že to není cesta, po které se v životě chcete vydat.
zavazování boty

Práce po mateřské/rodičovské dovolené

Co se týče skupiny žen, které jsou doma s dětmi delší dobu, je to o něco komplikovanější. Čas strávený doma nabízí matkám i větší klid a rozhodnutí ve volbě jejich povolání. Některé se zpátky do původní práce vrátit nechtějí, jiné zkouší podnikat a ty, které prozatím práci neměly, se musí poprat s tím, že nebude vůbec lehké uchytit se kdekoliv, kam zavítají.
Roky strávené s vašim dítětem nebo více dětmi doma, jsou také dobré na získání různých certifikátů, kurzů nebo samostudia, které vám můžou velmi ulehčit práci, o kterou se budete chtít později ucházet.

Změna dosavadního zaměstnání

Jestli jste na pozici zaměstnance už delší dobu a předem víte, že chcete pracovat jinde a třeba i v jiné oblasti než právě teď, dobře si rozmyslete všechny „pro a proti“. Nikdy předem nedávejte výpověď, ale vždy raději mějte něco v záloze.
O lepší pracovní pozici vás může přesvědčit:
•       přístup zaměstnavatele ke svým podřízeným
•       lepší finanční ohodnocení
•       různé benefity, proplácení nadčasů, péče o zaměstnance
•       bližší vzdálenost firmy od vašeho bydlení
•       samotná pracovní doba, která vám bude vyhovovat
•       příjemný a pohodový kolektiv, který je k nezaplacení
Pokud tedy vybíráte, měníte nebo váháte nad pracovní pozicí, která by mohla být pro vás ta pravá, snažte se vždy přesvědčit nejen nadřízeného, ale i sebe, že jste pro něho člověk, který bude pro firmu nepostradatelný. Jedině tak získáte dlouhodobé zaměstnání, finanční ohodnocení, se kterým budete spokojeni a práci, která vás bude bavit.