FaceApp a bezpečnost na internetu

FaceApp a bezpečnost na internetu

Chcete vidět své já o pár let starší? Jistě jste již několik fotografií z této aplikace na sociálních sítích postřehli. A není divu, aplikace se stala rychle oblíbenou a využívanou mezi uživateli. Každý chtěl alespoň nakouknout, jestli se má děsit svého stáří, nebo naopak bude vypadat skvěle po celý život. Rychle se však také roznesla informace o datech a o tom, že díky nim si aplikace vydělává. Samotné stažení a využití základních funkcí je „zadarmo“.
focení siluety
            Vývojáři aplikace pocházejí z Ruska a to byl ten klíčový bod, od kterého se vše odvíjelo. Touto kauzou se zabývala i FBI a politici. Jedním z nich byl senátor Chuck Schumer. Fotografie se nahrávají na vzdálený server. Nelze však jistě zjistit, kde data končí a co se s nimi dále děje.
            Aplikaci dále zkoumali odborníci ze společnosti Google. Lidé, kteří obsluhují aplikaci, pocházejí z USA. Není samozřejmě jisté, do jaké země se data dostávají. Dle prohlášení společnosti putují do úložiště Amazonu a Googlu. Avšak právě zde je ona mezera, kdy nikdo neví, zda-li se zde nenachází další úložiště a co se děje s fotografiemi během 48hodinové lhůty, kdy jsou na stránkách uloženy. 48 hodin je poměrně dlouhá lhůta, která není běžná.
            Co si však mnoho lidí neuvědomuje, je fakt, že sdílejí mnohem citlivější data s aplikacemi, jako je například Instagram nebo Facebook. Také se kvůli této kauze poměrně rychle přešel mnohem závažnější problém, kterým je pokuta za porušení ochrany soukromí pro Facebook. Tato pokuta je vůbec největší, kterou jakákoliv technologická firma kdy dostala od roku 2012, kdy firma Google musela zaplatit přibližně 22 milionů dolarů za selhání v ochraně soukromí. Nynější pokuta se vyšplhala na 5 miliard dolarů a udělila ji Federální obchodní komise.
selfie mladíka
            Závažnějším problémem přímo pro vaši osobu je neoficiální aplikace FaceApp, která má stejné jméno i grafiku, avšak při instalaci vyskočí chybová hláška, tudíž si aplikaci opět odinstalujete. V telefonu však zůstane tzv. MobiDash, který vám v telefonu bude spamovat nechtěné reklamy.