Módní obuv by měla mít zároveň přívlastek „zdravotní“

Módní obuv by měla mít zároveň přívlastek „zdravotní“

Zdravotní obuv. V současné době je trh doslova zaplaven módními a vkusnými výrobky s pevnou patou, s anatomickou stélkou, z kvalitního pevného a zároveň pružného materiálu, který podporuje ideální tvar klenby, a tím pádem zajistí nohám dostatečný komfort i po dobu několika hodin nepřetržité chůze. Nejčastěji se s takovými výrobky setkáváme u tzv. trekové obuvi, anebo u zdravotních přezůvek – domácí obuvi. Ačkoliv mnoho výrobců a ortopedů apeluje na správný výběr bot, my Češi svá chodidla ovšem zakrýváme častokrát takovými modely, které by lékaři nejraději viděli na skládce odpadků.
černé lodičky

Nazouváky „crocs“

Je až překvapivé, do jakých extrémů se lidé nechají vtáhnout. Platí to pochopitelně i o módních trendech e jedním z nich je boom plastových nazouváků s volnou patou. Masově se začaly šířit na trh zhruba před deseti lety a dnes je zahlédnete snad v každé domácnosti. Svádí k tomu hlavně pohodlí a cena. Snadno a rychle je nazout jako domácí obuv, přitom se v nich dá korzovat takřka všude. Můžete se s nimi setkat dokonce i na hromadné turistické akci. Měli bychom si ale uvědomit, že nemají pevnou patu, a že nejsou vhodné na dlouhé pochody, tyto pryžové nazouváky jsou ideální leda tak na pláž. Po delší chůzi se v nich přetěžují prsty, deformuje klenba a vznikají kuří oka a otlaky.
ponožky v pantoflích

Balerínky

Přiznejme si otevřeně, že jsou nejen velice populární u žen každého věku a různého životního stylu, ale i nesmírně elegantní. Existují jich stovky barevných a vzorových variací a snadno se sladí s mnoha typy oděvů. Ze zdravotního hlediska je to však doslova katastrofa. Ortopedové již mnoho let varují u balerínek před plochou nohou a problémy se správným držením těla při chůzi. Dochází k potížím s klouby a s páteří a k chronickým bolestem hlavy.

Sedavé zaměstnání versus chůze

Sedavé zaměstnání má kromě řady nevýhod také jednu značnou výhodu. Můžete v průběhu pracovní činnosti mít na nohách doslova cokoliv, tedy pokud si odmyslíte nepohodlné lyžařské přezkáče. Ale co lidé, kteří tráví chůzí většinu pracovní doby? Servírky, kuchaři, prodavači, některé dělnické profese atd. Právě pro tyto lidi se vyrábí speciální pracovní obuv anatomicky tvarovaná a bezpečná, s protiskluznou podrážkou a s pevnou patou. A v čem nejraději chodí právě servírky? V balerínkách.