Módní šikana

Módní šikana

Jste na základní škole a celá škola se vám směj, protože nemáte vkus a nevíte co teď frčí v módě. Rodiče nemají peníze na to, aby vám koupili to, co teď v módě frčí.  Ale co s tím uděláte? Jak to máme ovlivnit, když na to vaši rodiče nemají peníze? Těžké a nikdo nechápe, proč chodíte skoro ve stejném oblečení neustále, kromě spodního prádla, protože to by bylo jinak nehygienické.

Proč nás lidé odsuzují kvůli tomu, jaké máme rodiče a kvůli tomu co nám dopřály? Jenom trička a kalhoty po vašich starších sourozencích. Smutné. Rodiče vám říkají, že nemají peníze na drahý trika a další módní kousky. Ale, kdyžto tak vezmete, tak rodiče nakupují u Vietnamce za pár korun, ale přitom to stojí skoro stejně jako v nákupním centru.

móda

Ale smutné je to, že když někdo bydlí v malém městě a nejsou peníze, tak je to tím, že jsou odsouzení při nákupech jenom v malých obchůdkách u Vietnamce, kdežto lidé, kteří bydlí ve stejné díře, ale jsou na tom finančně líp, tak si můžou odjet a nakoupit si pár módních hadříku. Každý den se vám smějí, že nemáte hezké oblečení, stará móda apod. Ale co vy jako dítě máte dělat.

moda

Jak to vysvětlit spolužákům, že vaši rodiče nemají peníze? Nejde to, protože vás nikdo nebude chápat. Hlavně lidé, co mají peníze. Pochopí vás lidé, kteří jsou na tom stejně jako vy. A pak je horší, když se vás pak někdo zeptá, jak se máš?‘‘ A vy máte říct co? Skvěle nebo do opravdickou pravdu, jak se vy cítíte? Myslíte si, jak vás někdo pochopí a vysvobodíte se a bude vám líp. Kdežto je to pravý opak a nikoho nezajímá vaše trápení. Nikoho nebudou zajímat vaše výlevy, slzy ani smutné oči. Protože život vás naučí, že se máte svěřovat jenom sám sobě. Jste tu sami, i když přijde někdo komu se můžete svěřit, tak ho to stejně přestane bavit a pak vás bude jenom odbourávat slovy Aha, to mi je líto apod. smutný.