Jak na novoroční předsevzetí?

Jak na novoroční předsevzetí?

S novým kalendářním rokem přichází nový start. Někteří lidé tak mají pocit, že začínají s čistým štítem. Nový den, nový měsíc, prázdná stránka a začátek nepopsaného diáře. Pokud jste si na ten letošní pořídili diář motivační, tak na jeho začátku najdete kapitolu, která shrnuje rok uplynulý. Neváhejte a kolonky na toto téma využijte. Zapište si, co jste prožili, co jste navštívili a čeho jste dosáhli. Následující odstavec se bude pravděpodobně týkat toho, čeho byste během nového roku chtěli dosáhnout. Nebojte se a zapište si něco. Vaše sny, myšlenky, cokoliv.
otevřený diář
Předsevzetí by mělo mít určitou formu. Pro začátek by vám mělo stačit pár bodů nebo odrážek. Nemusíte si psát celou větu, postačí napsat si cíle pouze bodově. Ambice něčeho dosáhnout bude snazší, když budete mít volnější možnosti. Bude pro vás lehčí se jednotlivých bodů držet.
Uveďme si jednoduchý příklad. Nejčastějším druhem předsevzetí bývá to, které se týká naší váhy. Se svým vzhledem není spokojená velká část společnosti a mnoho lidí má za cíl, někteří dokonce za ten životní, zhubnout. Rozhodně byste si předsevzetí neměli formulovat takto: Jsem tlustá/ý a potřebuji zhubnout alespoň deset kilo. Špatně. Přečtěte si tuto větu ještě jednou. Cítíte z ní ten závan pesimismu? A o tom to přesně je.
K tomu, čeho byste chtěli dosáhnout, je lepší přistupovat jinak. Chci lépe jíst, cítit se lépe, chci se naučit jíst více ovoce a zeleniny a chci se snažit každý den o nějakou aktivitu. Slyšíte, jak jinak to zní?
nepopsaná stránka
Závěrem bychom si všichni měli uvědomit, že někdy je cílem i samotná cesta. Cesta, která sama o sobě může být cílem, nás může mnohému naučit. Ve výsledku pak může být náš cíl i úplně jiný, než původně byl. Zjistíme, co nám vyhovuje a co naopak ne. Předsevzetí může být dobrou motivací, ale velmi podstatné je si jej správně stanovit. Takže si sesumírujte myšlenky a svá přání a hurá do toho.